×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

آخرین مطالب:

true
    امروز  پنج شنبه - ۳۱ خرداد - ۱۳۹۷  
it is true
true
false

 

نشست علمای لبنانی با طلاب و روحانیون خراسان شمالی با عنوان “مقاومت و بیداری اسلامی” ظهر امروز سه شنبه در محل نمایندگی حوزه های علمیه خراسان شمالی برگزار شد.

به گزارش سنت النبی،” شیخ جمالدین شبیب” زیاست هیئت اسلامی رسانه های لبنان و مدرس دانشگاه ، اظهارداشت:خداوند تبارک و تعالی از ما می خواهد که بایکدیگر متحد باشیم و درقرآن می فرمایند: ای برادرانی که ایمان آوردید با همدیگر متحد باشید، همانطوری که رسول الله (ص) نیز فرموده اند، وحدت در اجتماع و وحشت در تفرقه است.

وی بیان داشت:امروز دشمنان اسلام به خصو آمریکا و اسراییل جنایتکار به خوبی فهمیده اند که اگر بخواهند مسلمانان را تهی بکنند باید، در بین آنها تفرقه ایجاد بکنند.

شیخ شبیب تصریح کرد: دشمنان می خواهند قرآن را از قلوب و عقل های ما مسلمانان بگیرند و آموزه های اسلامی را از برنامه های روز مره زندگی ما ببیرون بکشانند.

وی ابراز داشت: شما روحانیون عزیز پاسداران دین اسلام، قرآن و سنت نبوی هستید و اگر همه مسلمانان هم بایکدیگر اختلاف داشته باشند و متفرق شوند، شما علمای دین نباید با یکدیگر اختلاف داشته باشید و رسالت سنگینی بر دوش ما است.

حضرت آیت الله امام خامنه ای تنها شخصیتی که توانسته در برابر دسیسه های دشمنان از مسلمانان حمایت بکند

مدرس تربیت اسلامی در دانشگاه بیروت لبنان همچنین اضافه کرد: امروز ما به خوبی می دانیم و بلکه تمامی امت های اسلامی به خوبی فهمیده اند، که ولایت فقیه ا ست که در برابر نقشه های استکبار جهانی و دشمنان اسلام ایستادگی کرده است .

شیخ جمیل بیان داشت:بعضی دیگر افراد هستند که تحت حمایت استکبار جهانی هستند و همایش هایی را برگزار می کنند و لی اهدافشان عملی کردن نقشه های شوم دشمنان است،آنها در برابر تجاوز دشمنان واکنشی نشان نمی دهند و فکر می کنند که از اهل سنت و جماعت حمایت می کنند و این ها همان تکفیری ها هستند که راه خود را گم کردند و اسیر خواسته های شیطانی دشمنان قرآن شده اند.

وی خاطرنشان کرد: انگلیس در خلال فعالیت هایی که دارد در صدد ایجاد اختلاف در بین مسلمانان است و این تفکر مخالف جمهوری اهل سنت و جماعت است و چه در نظریه ایدولوژی و چه در تطبیق ایدو لوژی و امروز برخی از مردمان کشورهای اسلامی از جمله سوریه، عراق، فلسطین و…از این تفکر رنج می برند.

وی تصریح کرد: امروز آمریکا وارد بعضی کشورهای اسلامی شده است و می خواهند تعالیم قرآن و تعالیم اسلامی را از مسلمانان دور بکنند و وارد اینگونه موسسات شده و به ظاهر در ابتدای برنامه هایشان صدای قرآن را پخش می کنند و قرآن را برای زینت خانه هایشان می خواهند و از آن به عنوان تابلو فرش استفاده می کنند و نمی خواهند معارف قرآنی وارد بطن زندگی مردم بشود.

عضو تجمع هیئت علمای مسلمین لبنان اظهارداشت:از اینجا است که نقش جمهوری اسلامی ایران به رهبری امام خمینی(ره) مشخص می شود، امام راحل قرآن را وارد زندگی مردم نمود و برای خدمت به تمام مسلمین انقلاب کرد و آمد برای اینکه دست آمریکا و انگلیس را از دست درازی به منافع مسلمین قطع بکند.

وی ابرازداشت: آن چیزی که می تواند جلوی این دست درازی را بگیرد شما عزیزان هستید به خاطر همین دائما باعلمای اسلام جنگ دارند و همانطوری که با انبیاء جنگ داشته اند و این جنگ تا قیامت ادامه خواهد داشت.

وحدت و یکپارچگی مردم لبنان باعث پیروزی علیه رژیم اسرائیل غاصب شد

عالم اهل سنت لبنان ادامه داد: وقتی که ما در کمال دوستی درکنار همدیگر جمع می شویم و این جمع شدن ما برای رضایت خدا و اهل بیت (ع) است و این علت تحقق پیروزی ما در لبنان بود که وقتی اسرائیل وارد سرزمین های اشغالی لبنان شد، از تمامی صاحبین شغل خواسته شده تا درکنار ساحل جمع بشوند و از آنها بازرسی بدنی با حقارت و ذلت انجام شد و هیچ احترامی به مردم لبنان نگذاشتند.

وی افزود: در همان زمان بود که همه ی علمای لبنان در نزد امام راحل جمع شدند و به فکر تاسیس تجمع علمای مسلمین لبنان افتادند و هدف این تجمع مبارزه با اسرائیل جنایتکار بود و در این زمان بود که جوانان از شهرهای مختلف با مذاهب مختلف به میادین اصلی آمدند وتسلیحات را جمع اوری کردند و آنها را پنهان کردند و بعد از آنها برای مقابله با اسرائیل غاصب استفاده کردند و فعالیت های مقاومت به این صورت شروع شد.

شیخ جمیل شبیب گفت: جوانان شیعی و سنی به واسطه سپاه پاسداران جمهوری اسلامی ایران، آموزش نظامی دیدندو با این وجود اسرائیل نتوانست در مقابل مقاومت بایستد و باعث پیروزی مردم لبنان شد.

وی خاطرنشان کرد: حزب الله لبنان فعالیت ها خودش را ادامه داد تا سال ۲۰۰۲ که پیروزی دیگری به دست آورد و دران زمان بود که شیعه و سنی و این برادران بدون در نظر گرفتن مذاهب در کنار یکدیگر مبارزه کردند و متحد شدند و در این عملیات ها اگر کسی به شهادت رسید پرسیده نمیشد که آن فرد شیعه است و یاسنی و اینطوری فضای وحدت بر لبنان حاکم شده بود.

وی اظهارداشت: در مساجد ما شیعه و سنی بدون در نظر گرفتن مذاهب به سخنرانی میپردازند و با رهبری سید حسن نصرالله امروز صدمان جبران ناپذیری را براسرائیل وارد کرده اند و اینطوری شد که حزب الله تقویت شد و وارد خاک کشورهای اسلامی از جمله سوریه و عراق شد و از مسلمانان دفاع می کند.

شیخ جمیل در پایان تصریح کرد: آرزوی طول عمر فراوان برای رهبری عزیزمان امام خامنه ای مدظله العالی داریم که چرا اگر امروز این رهبری عظیم الشان نبود هرگز به عزت و آزادگی نمی رسیدیم و امروز حضرت آیت الله امام خامنه ای پدر معنوی جهان اسلام است، بزرگترین آرزوی ما خواندن نماز شیعه وسنی در مسجد القصی است و به ان شالله هر چه زودتر این مهم تحقق پیدا بکند.

 

 

true
برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false
CLOSE
CLOSE