×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

آخرین مطالب:

true
    امروز  پنج شنبه - ۳۱ خرداد - ۱۳۹۷  
it is true
true
false

سنت النبی-رفتن به پیش ساحران و ییشگویان و شعبده‌ بازان مرد یا زن ، برای اهدافی چون بیماری، سحرزدگی و چشم‌زدگی، یا تنها برای سؤال از اینکه آیا او یا شوهرش سحرزده است، یا برای اینکه از آنان بخواهد تا کاری کند که شوهرش او را دوست بدارد، حرام و بلکه حتی تأیید کردن آنان کفر است.

پیامبر  صلی الله علیه و سلم  فرموده است : «کسی که به نزد فال گیر یا پیش گویی رود و آنگاه او را در گفته‌هایش تصدیق کند، قطعاً به آنچه بر محمد  صلی الله علیه و سلم ، نازل شده کفر ورزیده است». (روایت ترمذی، ابن ماجه، ابو داود)

همچنین رسول الله  صلی الله علیه و سلم  درباره‌ی کسانی که فقط از اینان سؤال می‌کنند، بدون اینکه تصدیق شان کنند، فرموده است : «کسی که نزد پیش گو و فال گیر رود و از او درباره‌ی چیزی سؤال کند، چهل روز نمازش پذیرفته نمی‌شود». (روایت مسلم)
پیامبر  صلی الله علیه و سلم  فرموده است: «تحصیل علم بر هر مسلمانی فرض است». (روایت ابن ماجه)

کم دانشی و ناآگاهی به مسایل دینی موجب شده که بسیاری از زنان ندانسته مرتکب کارهای حرام و نهی شده شوند.
رمال یعنی فالگیر. فال گیری در شرع مقدس اسلام حرام بوده و دارای هیچ گونه پایه و اساس شرعی و دینی نیست.

علت روی آوردن افراد به  این موارد، بی اطلاعی از دستورات شرع مقدس اسلام است. دعاء نوشتن برای برهم زدن امنیت و آسایش یک عده، گناه بوده و در شرع مقدس اسلام نامشروع و حرام است.
رفتن پیش فال گیر و رمال، کسانی که از اتفاقات خبر داده و پیش گویی می کنند، مطلقا حرام است و اگر اعتقاد به علم آنان داشته باشد، وی از دایره ی ایمان خارج می شود. بنا به فرموده ی پیامبر اکرم صلی الله علیه و سلم « من آتی کاهنا فصدقه بما یقول فقد کفر بما انزل علی محمد» یعنی هرگاه کسی پیش یک کاهن و فالگیر رفته و به آن چیزی که ایشان از غیب می گوید اعتقاد و باور داشته باشد، وی به قرآنی که برای محمد از سوی خداوند نازل شده است کافر گردیده است. لذا این کار بسیار خطرناک بوده و چیزی است که ایمان انسانها را سلب می نماید. خصوصا اگر شخص فال گیر یک زن و نامحرم باشد که در این صورت اجتماع همه ی گناهان خواهد بود.

رسول الله صلی الله علیه وسلم فرمود: (من أتى عرَّافاً فسأله، لم تُقبل له صلاه أربعین لیله)یعنی: هر فردی که نزد پیشگویی بیاید و از او فقط سؤال کند نماز چهل شبانه روزش قبول نمی شود. صحیح مسلم حدیث ۲۲۳۰

مجازات فردی است که فقط از پیشگو و فال گیر سوال می کند و اما فردی که علاوه بر سوال، سخن پیشگو وفا گیر را باور کند کافر می شود. زیرا در مسند امام احمد با سند “جید” وارد شده است که رسول الله صلی الله علیه وسلم فرمود: ( من أتى کاهناً فصدَّقه فقد کفر بما أنزل على محمد) یعنی: ( هر فردی که نزد کاهن و پیشگو بیاید و سخنانش را باور کند در واقع به آنچه که بر محمد- علیه الصلاه والسلام- نازل شده کافر شده است)مسند امام احمد حدیث(۹۵۳۲)
اعمالی که سحر را باطل می کند:

انجام کلیه واجبات و ترک نمودن تمامی محرمات و توبه نمودن از تمامی گناهان می‌باشد
– قرائت زیاد قرآن کریم، هر روز قرائت قسمتی از قرآن را عادت خود نمودن.
– پناه بردن به الله عزوجل به وسیله دعاها و معوذات و ذکرهای مشروعه، از قبیل دعاهای زیر
بِسْمِ اللَّهِ الَّذِی لَا یَضُرُّ مَعَ اسْمِهِ شَیْءٌ فِی الْأَرْضِ وَلَا فِی السَّمَاءِ وَهُوَ السَّمِیعُ الْعَلِیمُ» سه بار صبح و سه بار شب خوانده شود (ترمذی، ابوداود، ابن ماجه)
یعنی با نام الله، ذاتی که با اسم او هیچ چیز در زمین و آسمان ضرری نمی ‌رساند و او شنوای داناست.
– خواندن آیه الکرسی بعد از هر نماز فرض و هنگام خواب و صبح و شب،
– خواندن سوره اخلاص، فلق، و ناس. سه بار و هنگام خواب، (حاکم)
خواندن ذکر «لَا إِلَهَ إِلَّا اللَّهُ وَحْدَهُ لَا شَرِیکَ لَهُ لَهُ الْمُلْکُ وَلَهُ الْحَمْدُ وَهُوَ عَلَى کُلِّ شَیْءٍ قَدِیرٌ» صد بار در هر روز (بخاری و مسلم)
یعنی به جز الله هیچ الله و معبود بر حقی نیست، تنهاست و شریکی ندارد و ملک و ستایش از آنِ اوست، و او بر همه چیز تواناست.
همچنین استمرار و محافظت بر ذکرهای صبح و شب و ذکرهای بعد از نمازهای فرض و قبل از خواب و خوابیدن با آن اذکار، ذکرهای داخل و خارج شدن از منزل و دعای سوار شدن بر سواری، دعای ورود و خروج به مسجد و دعاهای ورود و خروج به توالت، دعای دیدن مصیبت بر شخصی و دعاهای دیگر بر حسب احوال و مناسبات و مکان و زمان خاص و محافظت بر تمامی این دعاها می‌باشد.
شکی نیست که محافظت بر این اذکار و دعاها از اسبابی است که از ابتلا به جادو و چشم خوردن و جن‌‌زدگی به اذن و اراده الله عزوجل جلوگیری می‌نماید و حتی از بهترین درمان‌هایی است که بعد از ابتلا به آفات مزبور تجویز می‌گردد.(زاد المعاد)
در صورت امکان خوردن ۷ خرما با شکم خالی هنگام صبح، برای اینکه  پیامبر اکرم می‌فرماید.
هر کس با شکم خالی، ناشتایی هفت خرما بخورد آن روز سم و جادو او را، ضرر نمی‌رساند (بخاری) و اضافه شده که (از خرمای مدینه باشد و از آنچه که بین زمین‌های سنگلاخ است.) (مسلم(
تهیه کننده: عبا محمدنژاد
منابع:
۱-ترمذی
۲-ابن ماجه
۳-مسلم
۴-زادالمعاد
۵-بخاری
۶-امام احمد

true
برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false
CLOSE
CLOSE