×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

آخرین مطالب:

true
    امروز  پنج شنبه - ۳۰ خرداد - ۱۳۹۸  
it is true
true
false

 

به گزارش سنت النبی،”حاج گلدی آخوند کمالی” مدیر حوزه علمیه خادمیه امانلی از توابع شهرستان راز و جرگلان نیز در ادامه همایش وحدت شیعه و سنی در مسجد روستای کلاته ابریشم با تبرزک هفته وحدت بر عموم مسلمین جهان اظهارداشت:به مناسبت دو اختلاف تاریخی در مورد میلاد پیامبر اعظم(ص) که از نظر اهل سنت ۱۲ ربیع الاول عامل فیل که ۵۳ سال قبل ازهجری بوده و از نظر اهل تشیع ۱۷ ربیع الاول سال مذکور می باشد، جمهوری اسلامی مطابق با پیشنهاد رهبر کبیر انقلاب و با رهنمودهای مقام معظم رهبری مابین دو تاریخ را به عنوان جشن میلاد و هفته وحدت گرامی می دارند.

آخوند کمالی تصریح کرد:دوستان، علماء بهتر می دانند که خداوند پیامبر را به چراغ تشبیه کرده اند، مراد از چراغ این است که روشنایی چراغ تاریکی رانابود می کند و وجود خورشید گونه پیامبر تاریکی های جهل و کفر را از افق آسمان و انسان ها می زداید و راه سعادت را برهمگان میسر می سازد.
وی بیان داشت: دوم، چیزی که در تاریکی پوشیده و پنهان است، فقط با نور پیدا می شود و حق و حقانیت که در ایام جاهلیت از مردم پوشیده و پنهان بود بر طالبان انبار معرفت روشن گشت. سوم نور چراغ اهل خانه را سبب امر و راحتی است و دزد را سبب عقوبت و گرفتاری است. پیامبر گرامی نیز، دوستان را وسیله کرامت و منکران را نیز نتیجه حسادت و ندامت است.

وی افزود:یده واحده در مقابل دشمنان اسلام باشند و تمام غم آنها فلسطین و لبنان و… باشد. امروزه از ضروری ترین مسائل جهان اسلامی در مقابل سیاست های نفرقه انگیزانه استکبار جهانی، همانا همبستگی به اتحاد اسلامی است.

مدیر حوزه علمیه خادمیه امانلی تصریح کرد:جمهوری اسلامی ایران به عنوان زیر بنای وحدت اسلامی و ام القرای جهان اسلام در پیروی از سیره نبی گرامی اسلامی در پیروی از وحدت گام های بلندی برداشته است. اقدامات مهمی را انجام داده و می دهد و وظیفه مردم و علماء این است که خطراتی را که الان وطن عزیز ایران اسلامی را تهدید می کند، دقیق شناسایی کرده و خنثی بکنند.

وی افزود:- نقشه اصلی دشمن که تفرقه بیانداز و حکومت بکن بوده است که در راس آن انگلیسی ها خیلی خبره و موفق بوده اند. اما دشمن فعلی ما یک گام فراتر رفته و نقشه اش تفرقه بیانداز، نابود کن است. اما آنها کورخوانده اند و مردم وظیفه شناس ایرانی اسلامی را نشناخته اند که با راهپیمایی های عظیم خود در سوم آبان گذشته به تعبیر مقام معظ رهبری، مشت محکمی بر دهان دشمنان جهوری اسلامی و به ویژه آمریکا کوبیدند.

آخوند کمالی گفت:آمریکا می داند که تنها راه موفقت استکار، تفرقه بیانداز و حکومت بکن است. به قول رهبر کبیر انقلاب آمریکا شیطان بزرگ است و کار شیطان وسوسه است. و در آخرین سوره قرآن که تلاوت بکنیم، خداوند هم نگفته که شیطان وسواس که در خون انسان است وسواس بکند و به همین خاطر گفته من الجنته والناس به استناد قرآن است و شیطان در بین ها انسان هم بوده که در بین انسان ها آمریکا است.
مدیر حوزه علمیه خادیمه امانلی خاطرنشان کرد:- الان در مسأله اقتصادی هم دوستان خوب توجه بکنند که ما وسواس می شویم. ۱۳ آبان چه خواهد شد، چه می شود، هیچکاری نمی شود و لی متأسفانه بعضی از دوستان ما وسواس می شوند و سختی ها را خودشان برای خودشان می آورند.

وی ابراز داشت: بنده به نمایندگی از علمای اهل سنت خراسان شمالی اعلام می دارم که استکبار جهانی صهیونیزم بین المللی به خصوص آمریکای جنایتکار و نوکرانش بدانند که ما اهل قبله هستیم و هیچگونه اختلافی با همدیگر ندارم و دوش به دوش برادران شیعه خود جنایت های استکبار جهانی و فریب خوردهای داخلی را جهت براندازی جمهوری اسلامی محکوم نموده با رهنمودهای مقام معظم رهبری، جهت پیشبرد، اهداف مقدس جمهوری اسلامی می کوشیم.

true
برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false