×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

آخرین مطالب:

true
    امروز  یکشنبه - ۵ اسفند - ۱۳۹۷  
it is true
true
false


به گزارش روابط عمومی دفتر نمایندگی ولی فیقه در امور اهل سنت شعبه خراسان شمالی، حجت الاسلام جعفری(رئیس کل دادگستری خراسان شمالی) در این جشن اظهارداشت: بزرگترین رهاورد و دستاورد، انقلاب بزرگ پیامبر اعظم همان دین مبین اسلام است، در بین همه ادیان آسمانی که دین مجموع ای از مقررات و باید ها و نباید ها، اعتقادات، هنجارهای اجتماعی و اخلاق نورانی است که می فرمایند: منظور و مقصود از حبل الله که خدای متعال امر فرمود به واسطه این حبل الله متین و با در واقع با تبعیت و تمسک به آن در دونیا خود را نجات داده و سعادت ابدی برسید.

حجت الاسلام جعفری تصریح کرد: چه در حوزه فردی و حوزه اجتماعی فردی بخواهد به رشد اجتماعی به سر منزل مقصود برسد، در اعتصام به حبل الله باید جست.

وی بیان داشت: در کتاب سیوطی چندین مرتبه نقل شده است، حضرت محمد (ص) فرمود ه است: حبل الله یعنی قرآن، علامه میزان طباطایی فرموده حبل الله خود پیامبر است.

رئیس کل دادگستری خراسان شمالی تصریح کرد: وضعیت قبل از بعثت پیامبر (ص) را خود امیرالمونین تبیین فرمودند، بهترین شکل را تبیین نمودند. جامعه آن روز دچار چه خرافات وانحطاط اخلاق بود. ضد ارزش ها را جز ارزش می پنداشتند.

وی افزود: درآن روز ها، جامعه نسبت به هم کینه داشت، خون های همدیگر را مباح می دانستند، اگر یک روزی جوانی برای خواستگاری می رفتند، نمی گفتند که فضیلت اخلاق داشته باشد و بلکه افتخار می کردند به وحشی گری و راهزنی آنها، این ها می شد ویژگی های اصلی یک انسان باعرضه و این ها ارزش شده بود.

وی خاطرنشان کرد: این تحول بنیادین که ما به واسطه پیامبر اسلام و این میلاد مسعود به دست آوردیم و شما می توانید خودتان را این واسطه خودتان را مجاهدین فی سبیل الله بکنید و بهشت خدا را برای خودتان بخرید و تضمین بکنید.

حجت الاسلام جعفری ادامه داد: یکی از رموز اصلی جامعه اسلامی، در وحدت بین جوامع اسلامی است.

وی بیان داشت: شیطان حربه ها و اهرم هایی دارید و یکی از حربه های شیطان، از روز اول تا کنون، ایجاد اختلاف و تفرقه بود.شیاطین امروزی همانند استکبار جهانی که یکی از نقشه های شیطان بزرگ بعد از پیروزی انقلاب برای زمین گیر کردن نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران در نظرگرفته بحث اختلاف فرقه ای و مذهبی است.

حجت الاسلام جعفری اضافه کرد: انواع و اقسام اختلاف را در جامعه بذر پاشی کردند و در بعضی موارد موفق شد که نقشه اش را اجرا بکند و آن جامعه ای که ضربه خورد، این بود که محور ایجاد وحدت نداشت.

وی خاطرنشان کرد: یکی از نکاتی که درمقابل اتکای قرآن و بزرگان ما و امام بزرگوار که مبدع این ایام است و مقام معظم رهبری هم تأکید دارند که مراقب محور شرارت ها باشید و حول محور وحدت و انسجام اسلامی عمل بکنید.

رئیس کل دادگستری خراسان شمالی ادامه داد: خیلی از کشورهای اسلامی تلاش کردند، لاکن محور وحدت نداشتند و باید در زمان غیبت ایجاد بشود که همه این را پذیرفته اند.

وی گفت: دشمنان در حوزه های دیگر موفق نیستند و گروه هایی را تجهیز و حمایت کردند، اگر چه نتوانستند هیچ غلطی بکنند، اما ایجاد اختلاف و تشدید کردند. الحمدالله جامعه اسلامی ما توانسته برحول محور اتحاد و ولایت این جمعیت نورانی را این چنین در کنار هم جمع بکند.
وی تصریح کرد: دشمنان می خواهند، جامعه اسلامی را به جان همدیگر بیاندازند و به دلیل عدم اگاهی بعضی از جوامع اسلامی، شیاطین توانستند بین آنها اختلاف ایجاد بکنند و امروز جوامع اسلامی می توانند این شیاطین را با روی آوردن به وحدت از بین ببرند.

حجت الاسلام جعفری تأکید کرد: رمز موفقیت ما حول محور ولایت و اتحاد است و الحمدالله این را برادران اهل سنت به خوبی متوجه شده اند. انشا الله که بتوانیم، قدر این نعمت بزرگ (پایمبر اعظم) و وحدت را که حقیقتا نعمت بزرگی است، بیش از پیش بدانیم.

 

true
برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false