×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

آخرین مطالب:

true
    امروز  یکشنبه - ۵ اسفند - ۱۳۹۷  
it is true
true
false


حجت الاسلام والمسلمین لطفیان گفت: امروز هر حرکتی که در مسیر تفرقه‌ی امت اسلامی آغاز شده است قطعا خلاف این سیره و سنت پیامبر است و باید در مقابل آن ایستاد.

به گزارش سنت النبی به نقل از روابط عمومی دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت خراسان، حجت‌الاسلام والمسلمین کاظم لطفیان صبح روز پنجشنیه مورخه یکم آذر ماه ۹۷ در همایش «محمد، بشیر وحدت» که در جمع علمای اهل سنت تشیع و تسنن برگزار شد، اظهار داشت: شخصیتی که چهره‌ی گشاده‌، دیده‌ی پاک و دستان سخاوتمند او باعث می‌شد که هیچ کس از او نا امید نباشد و هیچ کس از در خانه‌ی او بی‌بهره باز نگردد، شخصیتی که به راستی مایه‌ی رحمت عالمیان است، وجود مقدس پیامبر اکرم(ص) می باشد.

وی افزود: شخصیتی که امیرالمومنین در ارتباط با شخصیت وجودی رسول اکرم(ص) فرمود، پیامبر پدیده‌ای الهی است که در وصف ما نمی‌گنجد و شخصیتی است که ما از عهده‌ی ستایش او بر نمی‌آییم.

دبیر شورای نمایندگان ولی فقیه در مناطق قومی ابراز داشت: توصیفات متعددی از شخصیت وجود مبارک پیامبر(ص) در قرآن آورده شده است که یکی از این تعابیر این است که تا زمانی که پیامبر(ص) حضور داشته باشد جامعه از همه‌ی عذاب‌ها در امان خواهد بود، اگر امروز پیامبر به ظاهر در بین ما نیست اما سیره‌ی پیامبر و سنت ایشان در بین ما است و ما مامور تبلیغ و ترویج این سنت ارزشمند هستیم و به آن افتخار می‌کنیم.

حجت‌السلام والمسلمین لطفیان ادامه داد: خداوند متعال ایمان را به تبعیت از وجود پیامبر اکرم(ص) گره می‌زند و می‌فرمایند اگر کسی خلاف این مسیر حرکت کند از دایره‌ی ایمان خارج می‌شود و ایمان نمی‌آورد.

وی خاطر نشان کرد: امروز باید نظام آفرینش را بر اساس شخصیت وجود مبارک پیامبر(ص) دوباره تفسیر کنیم و این هنر جز از پس علمای آزاده اسلام برنخواهد آمد که این ماموریت تبیین درست آیات الهی، به ما داده شده است.

دبیر شورای نمایندگان ولی فقیه در مناطق قومی گفت: خداوند متعال نهاد وجود پیامبر را از بهترین معادن عالم استخراج نمود، نهال وجودی پیامبر را از بهترین درخت‌های عالم به‌وجود آورد. عطرت پیامبر برترین عطرت‌ها است و دودمان او از برترین دودمان‌ها است و در تعبیری دیگر امیرالمومنین(ع) فرمود، پیامبر کلمه‌الله است.

وی خاطرنشان کرد: سیره‌ی پیامبر(ص) دوری از افراط و تفریط و سنت ایشان رشد بود، امروز هر حرکتی که در مسیر تفرقه‌ی امت اسلامی آغاز شده است قطعا خلاف این سیره و سنت پیامبر که می‌خواهد جامعه رشد پیدا کند، است.

دبیر شورای نمایندگان ولی فقیه در مناطق قومی افزود: امیرالمومنین(ع) در تعبیری دیگر فرمود، پیامبر افق نگاه ما را بالا برد، کسانی که می‌خواهند افق نگاه امت اسلامی پایین باشد از رهگذر تفرقه و اختلاف به این هدف شوم خود فکر می‌کنند و ما با این سنت رشد در اسلام و جامعه‌ی اسلامی مجددا به حرکت درمی‌آییم، امروز اگر علما امینان رسولان الهی هستند باید این ویژگی ‌ها را از آنان به یادگار داشته باشند.

حجت الاسلام والمسلمین لطفیان ادامه داد: برخی از تریبون‌ها و افرادی که در جایگاه علم خود را نشان می‌دهند از کلامشان فاصله‌ی حق و باطل تشخیص داده می‌شود، حکم پیامبر(ص) پیوسته با عدالت عجین بود. بعضا احکامی صادر می‌شود که در این احکام تکفیر و تفسیر امت اسلامی گفته شده و مناسبتی با سیره، سنت و شخصیت پیامبر(ص) ندارد و پیامبر به تعبیر امیرالمومنین جمیل‌المعاشرت بود.

وی ابراز داشت: این محفل یکی از تجمعات شخصیتی وجود پیامبر اکرم(ص) است که محفل معاشرت نیکی علمای مذاهب اسلامی است و طرح کریمانه‌ی پیامبر(ص) مجددا باید در زندگی امت اسلامی جاری و ساری شود.

دبیر شورای نمایندگان ولی فقیه در مناطق قومی در مورد مسئله‌ی وحدت خاطرنشان کرد: باید هم خودمان هوشیار باشیم و هم جامعه به هوشیاری برسد که تفرقه و اختلاف، فضیلت و شکوه امت اسلامی را خدشه دار می‌کند، بنابراین اگر کسی در مسیر اختلاف امت اسلامی شرکت کند شاید مصداق اذیت رسول و خداوند باشد؛ خشونت، تفرقه و وابستگی مصداق اذیت خداوند و پیامبر اکرم(ص) است و علمای اسلام باید مراقب این مسئله باشند، بنابراین هر حلقومی که از آن ندای تفرقه امت اسلامی برآید آن حلقوم شیطانی است.

حجت الاسلام والمسلمین لطفیان ادامه داد: برخی از گام‌ها در میان امت اسلامی گام شیطانی است و باید بشکند، برخی از پروژه‌ها هم پروژه‎های شیطانی است که امروز پروژه‌ی تفرقه‌ی امت اسلامی قطعا پروژه ی استکبار است.

true
برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false