×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

آخرین مطالب:

true
    امروز  یکشنبه - ۵ اسفند - ۱۳۹۷  
it is true
true
false

به گزارش سنت النبی،”حجت الاسلام زمانی” معاون سیاسی و اجتماعی حوزه های علمیه کشور در گردهمایی بزرگ علماء و روحانیون شیعه و اهل سنت خراسان شمالی که در مسجد روستای کلاته ابریشم از توابع شهرستان رازو جرگلان برگزار شد اظهارداشت:در سال ۲۰۰۰میلادی حدود ۱۷ سال قبل، سازمان ملل پژوهشی را گفته اند که انجام بگیرد، بین ادیان عالم مقایسه شود و ببینند در بین دین های بزرگ در ۱۰۰ ساله اخیر کدام یک مفید و پیشرفت بیشتری داشته اند و مردم دنیا آن را بیشتر پذیرفته باشند.

حجت السالام زمانی تصریح کرد: انتظارشان این بوده که مسیحیت رتبه اول را داشته باشد. این به ۲ دلیل که یک جمعیتشان از ما بیشتر بوده و ۲ و نیم میلیارد است و امتیازشان این بوده که تمامی دولت های اروپایی پشتیبان آنها بوده است.

وی بیان داشت:از نظر جمعیت مامسلمانان در رتبه دوم هستیم و هندوها یک میلیارد هستند و بودایی ها ۸۰۰میلیون نفر هستند. در دنیا رتبه اول جمعیت را مسیحیت دارد و رتبه دوم را ما مسلمانان داریم.

وی افزود: بررسی که کرده اند نظرشان این بود که مسیحیت از لحاظ پیشرفت شتاب بیشتری به رتبه اول را داشته باشد. با کمال تعجب بررسی ها در دنیا نشان داد که از نظر سرعت جهانی و پذیرش ملت های عالم رتبه اول را دین اسلام محمدی گرفت.

معاون اجتماعی و سیاسی حوزه های علمیه کشور خاطرنشان کرد:اگر آمریکا به دست و پا افتاده، واقعا حق دارد، ظلم دارد نابود می شود. این یک و موضوع دوم وحدت است که در بحث وحدت باید بگویم ایران در تحقق بخشی به وحدت اسلامی رتبه اول را در جهان پیدا کرد.
حجت الاسلام زمانی گفت: امروز به برکت نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران، محبوبیت پیامبر اسلامی(ص) دارد جهانی می شود و کرایش ملت های جهان روبه افزون و رشد است و این به خاطر موفق عمل کردن نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران در عرصه وحدت اسلامی است.

true
برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false