×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

آخرین مطالب:

true
    امروز  دوشنبه - ۱ بهمن - ۱۳۹۷  
it is true
true
false

استاندار خراسان شمالی گفت: در آستانه سال نو بنا داریم با حضور فرمانداران و ترکیبی از مدیران و منتخبان هر شهرستان، به تدوین برنامه توسعه آن تا سال۱۴۰۰ بپردازیم زیرا این موضوع از هدفگذاری های اصلی استان است.

به گزارش  سنت النبی به نقل از اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان شمالی، محمدرضا صالحی ظهر شنبه در نشست مشترک با مدیران شهرستان رازوجرگلان با حضور فرماندار، بخشداران، علما و امامان جمعه شیعه و سنی، اعضای شوراهای شهر و شهرستان و تعدادی از مدیران دستگاه های اجرایی استان برگزار شد، اظهار داشت: باتوجه به قابلیت های موجود و لزوم ایجاد رونق بیشتر و فقرزدایی، این برنامه را با شهرستان رازوجرگلان آغاز کردیم تا به حل مشکلات منطقه کمک کنیم.
وی با بیان این که گازرسانی به تمام مناطق شهرستان راز و جرگلان تا پایان سال ۹۷ به اتمام می رسد، تصریح کرد: اعتبار گازرسانی برای برخی از روستاهای سخت گذر یا دارای مسافت زیاد نیز تامین خواهد شد و مابه التفاوت اعتبار شرکت گاز برای هر خانوار که ۶ میلیون تومان است، از سوی دولت پرداخت می شود.
وی با تاکید بر این که فرهنگ سازی بنای هر حرکت انسان به سمت خداگونه شدن است، ادامه داد: حل عمده مشکلات شهرستان راز و جرگلان منوط به فرهنگ سازی است.
صالحی با اشاره به وجود دو نوع سرمایه گذاری در هر استان اظهار داشت:یک نوع از سرمایه گذاری توسط سرمایه گذارانی خارج از مجموعه استانی انجام می شود که البته این نوع از سرمایه گذاری کمتر انجام می پذیرد اما باید بیشترین تلاش برای تحقق آن انجام شود.
وی تاکید کرد:ضمن این که باید به توانایی و توانمندی ها خود اتکا کنیم، باید بتوانیم در درون خود استان هم به دنبال سرمایه گذار باشیم.
صالحی در ارتباط با تزریق اعتبارات برای بخش تعاونی های شهرستان راز و جرگلان نیز گفت:در بخش ایجاد تعاونی های خرد و اعطای تسهیلات استقبال کمی از سوی مردم تاکنون مشاهده شد و این در حالیست که در بحث ایجاد اشتغال، اتحاد، همدلی و وحدت رویه مهم است. وی افزود:در بخش  تعاونی ها اعتبارات و تسهیلات اختصاص داده ایم اما نیازمند فرهنگ سازی خاصی هستیم تا شاهد مشارکت هر چه بیشتر در این حوزه باشیم.
وی همچنین در پاسخ به سوالی درخصوص احساس امنیت شغلی اندک در برخی مدیران اظهار داشت:موضوعی تحت عنوان امنیت شغلی مدیران وجود ندارد زیرا هر کسی در جایگاه غیر مدیریتی خود درست کار کند و مافوق وی از این عملکرد راضی باشد، شاهد ادامه کار خواهد بود اما در صورت ارتکاب تخلف و ادامه دار بودن این روند بدون شک فرد امنیت شغلی نباید داشته باشد.
صالحی تصریح کرد: با کسب رتبه نخست استان در بحث مشارکت اقتصادی و رتبه چهارم کشوری در کاهش نرخ بیکاری، اکون با بیان آن برای عموم مردم می توانیم در مسیر ارتقای امید و نشاط حرکت کنیم.
وی با تاکید بر این که هدفگذاری ها واولویت های ما برای استان کاملا مشخص است، تصریح کرد: قرار نیست این هدفگذاری ها و برنامه های خود را به دولت های آینده واگذار کنیم و باید تمام مدیران دستگاه های اجرایی در مسیر همین اهداف مشخص شده حرکت کنند.
صالحی در بخش دیگر سخنان خود در ارتباط با موضوع عزل و نصب مدیران استان گفت: عزل مدیران استان بر عهده مدیران مافوق بوده و بر عهده استانداری نیست اما نصب مدیران به پیشنهاد مدیران مافوق و تایید استاندار است.
وی هم چنین در خصوص احداث بیمارستان در بخش غلامان نیز اظهار داشت:در جدول ۲۰ قانون ساخت بیمارستان برای بخش غلامان دیده شده و ماهم با آن موافق هستیم اما این در حالیست که جدول ۲۰ قانون منوط به توافق نمایندگان مجلس است.
استاندار خراسان شمالی در ادامه افزود:اولویت ما در حوزه بهداشت و درمان برای شهرستان راز و جرگلان ساخت ۳ کلینیک درمان بستر در ۳ بخش جغرافیایی آن است و زمانی که صحبت از ساخت بیمارستان می شود، بدون شک هدف اصلی ما ساخت بیمارستان در مراکز شهرستانهاست اما با اجرایی شدن جدول ۲۰ قانون و ساخت بیمارستان در غلامان هم مخالف نیستیم.
صالحی افزود: در بحث کمبود فضای ورزشی، برای بخش جرگلان ۴۰۰ میلیون تومان اعتبار تزریق شده اما تا قبل از اختصاص اعتبارات بهتر است از فضاهای موجود حداکثر استفاده را برد.
وی در پایان خاطرنشان کرد:تمام هدفگذاری های ما رسیدن به ایده آل هاست و این استان شایستگی رسیدن به این نقطه را با هم افزایی بیشتر مدیران دارد.
فرماندار راز و جرگلان نیز در این نشست اظهار داشت:از ۲۷ میلیارد تومان سهم شهرستان برای طرح های اشتغال روستایی و عشایری ۲۶۰ پرونده در سامانه کارا ثبت شده که از این تعداد ۱۵ پرونده شرایط لازم را داشتند.
محمد زارعی خاطرنشان کرد:ضمن این که شاهد سرعت گازرسانی به تمام مناطق شهرستان راز و جرگلان هستیم، اقداماتی همچون آنتن دهی تلفن همراه و اینترنت و برق رسانی نیز در حال پیگیری است.
در این نشست صمیمی عمده درخواست  های بخشداران، علما و امامان جمعه شیعه و سنی، اعضای شوراهای اسلامی شامل تخصیص اعتبار برای تعاونی های شهرستان،استقرار کامل ادارات، حمایت از ماندگاری بیشتر جوانان در روستاهای شهرستان،تجمیع مدارس، حل مشکل اینترنت و اشتغال جوانان، حل مشکلات بهداشتی و درمانی و راه اندازی مراکز درمانی همراه با اختصاص آمبولانس و تجهیزات،ایجاد فضای ورزشی، نوسازی مساجد،اختصاص سالن ورزشی ویژه بانوان، اختصاص پزشک جراح یا متخصص و روانپزشک بود که با حضور مدیران مرتبط استانی به تمامی این درخواست ها پاسخ های لازم داده شد.

true
برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false