×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

آخرین مطالب:

true
    امروز  یکشنبه - ۵ اسفند - ۱۳۹۷  
it is true
true
false

مدیر حوزه علمیه خادمیه امانلی از توابع شهرستان راز و جرگلان در جمع علمای اهل تسنن سوریه گفت: الحمدالله در جمهوری اسلامی ایران در سایه مقام معظم رهبری امنیت کامل داریم، خصوصا اتحادی که عملی در کارهای مشترک احترام همدیگر، امروز هم جلسه در پیرامون وحدت، قبل از تشریف فرمایی شما داشتیم.

به گزارش سنت النبی، ” حاج گلدی آخوند کمالی” مدیر حوزه علمیه خادمیه امانلی از توابع شهرستان راز و جرگلان در نشست علمای اهل تسسن سوریه با مدیران و مدرسین حوزه های علمیه با قرائت تبصره هایی از میثاق نامه داداگستری با علمای اهل تسنن خراسان شمالی اظهارداشت: یک نمونه از اتحاد وحدت که، چون در بعضی مسئله فروعات در بحث امر نکاح و طلاق، چون این منطقه پیروان مذهب حنفی هستند، ما در ثمرات جلسه میثاق نامه دادگستری کل و علمای اهل سنت خراسان شمالی تدوین کردیم و طبق فقه حنفی عمل شود و حتی مسئولین مربوطه هم عملا از ما حمایت می کنند و این یک به عنوان نمونه از اتحاد عملی ما است که مدرک زنده است.

آخوند کمالی تصریح کرد: ما مردم اهل سنت این منطقه خصوصا علماء و مردم همه با هم در مشکلات داخلی از دولت جدا نیستیم، علاوه بر احوال شخصیه در مسائل روز هرچه علیه امنیت باشد، چون بزرگترین نعمت سلامت و امنیت است همه باهم دست داده ، به صورت میثاق نامه همکاری می کنیم. یک مورد از ماده های میثاق نامه ما در مورد این است.

وی بیان داشت: ۱۵ ماده ای که در جلسات مذکور،تصویب کردیم،ماده ۱۴ از آنجا که اسلام دین رحمت و رفعت می باشد، چراکه خداوند رحیم و رحمان می باشد و رحمت او بر غضبش سرخط گرفته است و رسول گرامی اسلام نیز مظهر رحمت و رفعت الهی معرفی گردیده است.

وی افزود: به استناد آیه ای که میخواهم تبرکا استناد بکنم که می فرماید: هرگونه گفتار، رفتار و اندیشه ای که بیانگرخشونت و ظلم وستم بنده گان خدا و انسان ها باشد، ارتباطی به اسلام و قرآن ندارد.

مدیر حوزه علمیه خادمیه امانلی خاطرنشان کرد: بنابراین اندیشه سلفی، تکفیری و وهابی که امروز به نام اسلام و قرآن در بعضی جای جهان و به ویژه در بین مسلمین به بزرگترین جنایت جهان بشری را مرتکب می شوند، استعمارگران پشتیبان آن می باشند، مورد تأیید علمای حنفی مذهب خراسان شمالی نبوده است و همگان مکلف هستند در راستای حفظ آبروی پیامبر اسلام (ص) و قرآن کریم و حفظ وحدت اسلامی با این اندیشه مقابله و مخالفت نمایند.

true
برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false