×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

آخرین مطالب:

true
    امروز  پنج شنبه - ۳۱ خرداد - ۱۳۹۷  
it is true
true
false

سلیمه کوهی در گروه بانوان تحصیل کرده و موفق رازو جرگلان است که توانسته جایگاه مشاور امور بانوان اهل سنت را از آن خود کند تا گام بزرگی برای بانوان پرتلاش اهل سنت رازوجرگلانی بردارد.
به گزارش راه ساجده، شهرستان راز و جرگلان دارای ۶۰ هزار نفر جمعیت است و اکثریت را اهل سنت تشکیل می دهد، که در خطه مرزی استان سکنی گزیده اند.

دراین شهرستان بانوان ترکمن زحمت کشی دارد که علاوه بر دارا بودن چندین مشخصه خاص از جمله بافت فرش دورو، پرورش پیله کرم ابریشم و استخراج نخ ابریشم و دیگر زمینه ها از جمله هنرهای سنتی و صنعتی دارای بانوان تحصیل کرده و موفق و دلسوز است.

سلیمه کوهی در گروه بانوان تحصیل کرده و موفق این خطه است که توانسته جایگاه مشاور امور بانوان اهل سنت را از آن خود کند تا گام بزرگی برای بانوان پرتلاش اهل سنت رازوجرگلانی بردارد.

خودتان را کامل معرفی کنید؟

سلیمه کوهی، اهل یکه صعود پایین، متولد ۶۳، دارای مدرک کارشناسی ارشد روانشناسی عمومی از دانشگاه آزاد بجنورد و مشاور درمانگاه های یکه سعود و حصارچه هستم.

از چگونگی انتخاب شما به عنوان مشاور امور بانوان فرمانداری بگویید؟

پولاد نجاهی، بخشدار جرگلان به علت مرتبط بودن رشته تحصیلی ام و درگیر بودن من با مشکلات روان و اجتماعی و خودکشی ها و اسیب ها هم چون اعتیاد، فرار دختران و … در این شهرستان و بخصوص جرگلان من را به عنوان مشاور به فرمانداری شهرستان معرفی کردند که مورد قبول فرماندار واقع شد و در این منصب قرار گرفتم.

پیگیری مسائل بانوان و گروه هدف خانم ها در شهرستان از جمله انتصاب من به عنوان مشاوره امور بانوان اهل سنت فرمانداری شهرستان رازو جرگلان بوده است.

از سوابق شغلی تان بگویید؟

از سال ۹۵ تاکنون بعنوان کارشناس و مشاور سلامت روان درمانگاه یکه صعود و حصارچه مشغول به فعالیت هستم. قبل تر در پایگاه خدمات اجتماعی بهزیستی در بربر قلعه و تصفیه خانه بجنورد در سال ۸۹ تا ۹۱ ، هم چنین در پایگاه سنجش و کلینک ترک اعتیاد فعالیت داشته ام.

از فعالیت های ویژه تان در درمانگاه یکه سعود بیان کنید:

در هفته ۳ الی ۴ بار کلاس و کارگاههای مشاوره برای عموم مردم در مساجد، مدارس، در تمام خانه های بهداشت روستاهای جرگلان و همچنین در مراکز بهداشت و در مان یکه صعود وحصارچه و گاها در برخی منازل اهالی روستاها برگزار کرده ام .

هدف از برگزاری این کلاس ها کمک به کاهش و مشکلات افسردگی و اضطراب ساکنین روستاها و آموزش مهارت های زندگی، مهارت های فرزند پروری، پیشگیری از اعتیاد و خشونت های خانوادگی است.

عمده مشکلات بانوان در این منطقه چیست؟

بزرگترین مشکلات زنان این منطقه مردسالاری است، که هنوز در اکثر خانواده ها بیداد می کند. فقر اقتصادی، اجبار در ترک تحصیل، نداشتن تفریح سالم، پارک و سالن ورزشی، وابسته بودن پسران جوان به خانواده و عدم استقلال عروس های جوان …. از جمله مشکلات بانوان است .

از برنامه ها و اهدافتان در سمت مشاور امور بانوان فرماندار بیان کنید:

برگزاری کلاس برای زوج های جوان و افراد در شرف ازدواج در رابطه با مهارتهای ارتباطی زناشویی، برگزاری برنامه نوجوان سالم برای والدین و انجمن اولیا دبیرستان های جرگلان به خصوص مراکز یکه صعود و حصارچه ، برگزاری کلاس های اختلالات روان به خصوص افسردگی و اضطراب و پیشگیری از خودکشی در سطح شهرستان، پیگیری کارگاه های خانگی از جمله خیاطی و بافتنی برای بانوان جوان ، پیگیری سالن ورزشی مجزا برای بانوان به خصوص در دهستان حصارچه ، دایر کردن گارگاه مهارتهای زندگی و فرزند پروری و…با حضور استاتید مجرب، ایجاد بستر مناسب برای ایجاد اشتغال و فعالیت های اجتماعی بانوان

از جمله برنامه هایی است که بیشتر و با جدیت پیگیر آن ها در سطح شهرستان رازوجرگلان برای بانوان خواهم بود.

سخن آخر: در این منطقه بانوان از افسردگی رنج می برند که لازم است با ایجاد فضاهای مناسب تفریحی و همچنین ایجاد اشتغال سعی در کم کردن این افسردگی ها صورت گیرد .( رحیمی)راه ساجده

true
برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false
CLOSE
CLOSE