×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

آخرین مطالب:

true
    امروز  یکشنبه - ۵ اسفند - ۱۳۹۷  
it is true
true
false

به گزارش سنت النبی- عکاس خراسان شمالی و نویسنده و کارگردان فیلم تولیدی مورد نظر گفت:فیلم مستند ساخته شده از زندگی پیرمردی ترکمن بنام اولیا قلی در روستای سوخسو هاشم شهرستان رازوجرگلان با عنوان “قارلاواج” در بجنورد اکران خواهد شد .

احسان کمالی، عکاس خراسان شمالی و نویسنده و کارگردان در گفتگو با خبرنگار عصر اترک اظهار کرد:  فیلم مستند ساخته شده از زندگی پیرمردی ترکمن بنام اولیا قلی در روستای سوخسو هاشم شهرستان رازوجرگلان با عنوان “قارلاواج” روز پنجشنبه ۷ تیر ماه ساعت ۲۱ در سینما گلشن بجنورد اکران خواهد شد .
کمالی افزود: اکران برای عموم مردم خراسان شمالی است، همچنین از پوستر این فیلم نیز رونمایی می شود .

وی ادامه داد: درآمد حاصله از فروش بلیط ها جهت کمک به بیماران دیستروفی هزینه خواهد شد.

وی درباره مضمون این فیلم نیز گفت: فیلم در مورد مثلث عشقی بین پیرمرد, همسر وی  و اسب او بنام “قارلاواج” است و اتفاقاتی که در این راه می افتد اتفاقات خوب و بد و گاهی سراسر هیجان است که در بعضی قسمت ها مخاطب اشک شوق  می ریزد، در بعضی قسمت ها اشک ناراحتی و پایان خوب فیلم همه را به وجد می آورد.
کمالی ادامه داد :در دنیای امروز که بخش بسیار زیادی از مردم درگیر دنیا و فضای مجازی هستند ، عشق واقعی ، زندگی واقعی و آرامش واقعی رو می شود در زندگی این زوج ترکمن دید ،  چیزی که شاید در آینده باورش برای ما انسان های  گرفتار شده به فضای مجازی در حد یک رویا یا تخیل باشد .
وی عنوان کرد : در این فیلم زندگی و عشق واقعی را ، چیزی کهدر زندگی انسان های امروزی کم تر دیده می شود ،به خوبی به تصویر در آمده است.
نویسنده و کارگردان این فیلم اضافه کرد : این فیلم, فیلم کوتاه ۲۰ دقیقه ای است و نزدیک به دوسال مراحل ساخت آن طول کشیده و محل فیلم برداری در شهرستان رازوجرگلان از کورس ها و همچنین با همکاری خانواده اولیا قلی در روستای سوخسوهاشم صورت گرفت که ۹۰ درصد این فیلم براساس واقعیت زندگی اولیا قلی و عشق به اسب در میان ترکمن ها است و نکته مهمتر آن پرداختن به زنان ترکمن در نگه و حفظ اسب اصیل ترکمن است که خیلی کمتر زحمات آنان دیده شده است ولی در این فیلم پر رنگ تر نمایش داده شد .
کمالی افزود : فیلم مستند “قارلاواج” قرار است به فستیوال های ملی و بین المللی ارسال شود و به همین دلیل در حال حاضر تا یک سال آینده فقط همین یک اکران را خواهیم داشت.

وی اظهار داشت : برای ساخت این فیلم نزدیک ۳۰ میلیون تومان هزینه شد که توسط یک پرورش دهنده اسب بنام داریوش سرمدی از تهران پیشنهاد و حمایت مالی شد .
کمالی تاکید کرد : برای اولین بار است که یک فیلم تولیدی از خراسان شمالی در سینمای مرکز این استان  به نمایش در می آید و بلیط فروخته می شود .
وی از همه مردم جهت تماشای این فیلم مستند و هیجان انگیز که پول بلیط آن قرار است برای بیماران هزینه شود دعوت کرد .

 

احسان کمالی عکاس خراسان شمالی و نویسنده و کارگردان پیش از این جوایزی بیسار ملی و بین المللی در حوزه فعالیت خود از جمله جایزه عکس بشریت یونسکو را دریافت کرده است .

 

آدرس  سایت جهت خرید بلیط  www.golshanonline.ir میتوانند به صورت اینترنتی رزرو کرده و یا به فروشگاه لوازم ورزشی خطیب روبروی پاساژ ارم در بجنورد مراجعه کنند.

منبع: عصر اترک

true
برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false